NVIDIA SHIELD TV | Стриминг медиа плеер со далечински управувач и контролер на игри

 

Добијте од Амазон NVIDIA SHIELD TV

  • Поврзано Google Life - Пристапете до сите ваши содржини на Google и функциите на паметни дома со Google Assistant, споделете ги Google Photos во 4K и фрлете ги омилените апликации на вашиот телевизор со Chromecast 4K.
  • 4K HDR Powerhouse - Гледајте видео на Netflix и Amazon со јасни 4K HDR и YouTube, филмови и ТВ на Google Play и VUDU со 4K. Апликациите како HBO Now, Spotify и ESPN ги исполнуваат сите ваши потреби за забава.
  • GV-Powered Gaming - Исцрт игри од вашиот компјутер со погон на GeForce на вашиот телевизор во 4K HDR на 60 FPS. Добијте игри со облак на NVIDIA на побарувачка со GeForce NOW. И уживајте во ексклузивните игри со Android само на SHIELD.
  • Паметни дома подготвени - Асистент на Google ви овозможува да ја контролирате забавата и паметниот дом со вашиот глас. Додадете ја врската SmartThings за безжично поврзување на светлата, звучниците, термостатите и многу повеќе.

Xiaomi MI BOX

 

Откупете го вашето ефтино од тука:

Амазон MiBox3

AliExpress MiBox3

GearBest Xiaomi Ми ТВ кутија

 

Mocute 054 Bluetooth Bluetooth Gamepad Безжична игра Контрола за рачки

 

Откупете го вашето ефтино од тука Мокут 054

 

Умешна револуција за домашна забава

Што прави Android Box?

Како што сугерира неговото име, Android Box е базиран на истиот софтвер за Android што се наоѓа на мобилните телефони, но се измени за да работи на уреди за стриминг на ТВ.

Android Box го прави секој телевизор да биде попаметен од паметен, тоа е исто како да комбинирате најдобар паметен телефон или таблет на стероиди со ТВ со голем екран или екран на проектор и секаков вид далечински управувач како глувче, тастатура, жиро глувче, контролер на игри, нормално далечинско на ТВ итн за да го добиете најдоброто можно корисничко искуство за забава во иднина. Повеќе не ви требаат скапи компјутери или кутии за игри за да имате најдобра забава. Најголемата предност на Android Box е опцијата за инсталирање на која било апликација за Google play и Kodi.

Со Kodi имате можност да гледате скоро сè бесплатно и без претплата, како ТВ-емисии, Филмови, ТВ-канали во живо, Torrents, Youtube итн ...

Со продавницата на Google Play можете да инсталирате која било Android игра и да ја репродуцирате на вашиот телевизор користејќи кој било контролер за игри, тастатура или глушец. Или можете да ја користите опцијата Miracast за да го пресликате вашиот екран и да играте која било игра од вашиот паметен телефон на голем екран користејќи го вашиот паметен телефон како контролор.

Може да инсталирате IP ТВ апликации за да гледате телевизија во живо или да користите Netflix

Како и ТВ-емисии и филмови, Андроид ТВ ви дозволува да играте игри, исто како што прават PlayStation TV и Amazon Fire TV. Андроид ТВ ќе се потпира на Google Play Store за да испорача содржина, но пребарувањето ќе се изврши и преку услуги за проследување на трети лица, како што е Netflix, кога е релевантно.

Ако имате инсталирано Netflix, Blinkbox или Prime Instant Video на Android TV и го замолите да барате филмови во кои глумат Кејт Бланшет, Андроид ТВ треба да ги разгледа сите оние за да видат што е достапно.

Секако, ќе можете да гледате редовна телевизија, ако тоа ви лебди брод.

Како и Chromecast, Android TV исто така се дуплира како проследувач со својата функција Cast. Така, корисниците можат да најдат содржина на своите мобилни телефони или прелистувачот Chrome и да ја пренесат на својот Android телевизор, без никакви грижи.