Zbritje

Himedia Q10 Pro

$145.93

Merre Aliun

Përshkrim

Himedia Q10 Pro, Hot 4K Ultra Output Android TV Box Box Android Box, Kodi 16.0 Google Android 5.1 Smart TV Box
Specifikat Item
 • Brand Name:HIMEDIA
 • Paketa:Po
 • Numri Modeli:Kuti TV Android (Q10 Pro)
 • Remote Control:përfshirë
 • Time-to-tregut:Prill, 6, 2016
 • Patate të skuqura kryesore:3798-bit Hi200C V64 Quad-core
 • GPU:Mali-T720
 • RAM + Blic:2 GB DDR3 + 16 GB eMMC
 • OS:Android 5.1
 • LAN me kabllo:1000M Bazuar në T Ethernet
 • Wireless LAN:2.4GHz / 5GHz 802.11a / b / g / n / ac
 • USB:USB3.0 Pritës x1, USB2.0x2, USB3.0 Devicex1
 • Prodhimi AV:HDMI 2.0, i përbërë, L / R Stereo, optik SPDIF, koaksial SPDIF
 • Të tjerët:Karta SD, SATA3.0, Bluetooth (4.0)
përshkrim i produktit

 

 

2

34567

UI & Kodi

Qendra për Media KODI

 

1.KODI është një qendër e lirë dhe e hapur e mediave me burim softuerësh.

 

2.Via KODI, përdoruesit mund të luajnë dhe shikojnë filma, muzikë, foto nga lokale dhe internet.

 

3. Nëpërmjet KODI, përdoruesit mund të shikojnë gjithçka që duan falas pa asnjë abonim duke instaluar vetëm shtesa.

 

 

Wefarë mund të bëjmë në KODI?

 

1.Kualifikoni UI KODI.

 

2. Shtesa të parainstaluara si NAVIX, Genesis, SportsDevil, Phoenix TV, The Mutts Nutts etj.

 

3. OTA dhe Shtesat azhurnohen në internet përmes serverave tanë të vendosur në SHBA.

 

10-211-212-214-2

 

Speci i Produkteve
Karakteristikat themelore
Chipset Huawei HiSilicon HI3798CV200 Quad-core 64-bit me performancë të lartë ARM Cortex A53 me NEON
GPU Mali-T720
RAM 2GB DDR3
Blic 16GB eMMC
OS Android 5.1
Performance
Video Standardi i dekodimit të videos: H.265/HEVC 4Kx2K@60fps, MVC, MPEG1/2/4, VC-1, WMV
Formati i skedarit video: TS, MKV, FLV, MOV, AVI, RM, MP4, ISO navigacion me rreze blu 3.0
Audio Standardi i deshifrimit audio: Dolby Digital Plus, DTS-HD, MP3, WMA, AAC, PCM
Formati i formatit audio: MP3, WMA, APE, Flac, AAC, Ogg, WAV
Piktura Mbështetni JPG, BMP, GIF, PNG etj.
nëntitull SSA ASS, LSI, SRT, SUB, LRC, SST, TXT, XSS, PSB, SSB
Gjuhe Kineze të thjeshta, Kineze Tradicionale, Anglisht dhe më shumë gjuhë
Wireless LAN 2.4GHz / 5GHz 802.11a / b / g / n / ac me antenë të jashtme për marrje të qëndrueshme në internet
Bluetooth Bluetooth 4.0
HDMI HDMI 2.0
mbështetje Deshifrim i fortë 4K2K, H.265, Gigabit ehternet
Dolby Digital Plus dhe Audio DTS-HD
Titra 3D Bluray
BD-ISO dhe 3D BD-ISO
BD zhyten në formatin BDMV dhe ISO për rishikim
Lojëra D / 3D, USB Web Cam
Funksionimi i miut dhe tastierës USB dhe Remote 2.4G QWERT
Zgjimi i largët dhe gatishmëria përmes ethernet).
Përditësimi lokal i firmave dhe azhurnimi në internet OTA.
Rishikimi i rrjetit NAMS SAMBA.
GUI shumëgjuhësh
maus Kontrolli i largët me funksionin e miut për t'u përdorur nga të gjitha aplikacionet Andorid.
Input / Output
Video 1x HDMI2.0, 1x CVBS
Audio Stereo R / L, optik SPDIF, bashkëjetues SPDIF
Rrjet LAN me kabllo: Ndërfaqja adaptive e rrjetit 10/100 / 1000M
LAN wireless: 802.11a / b / g / n / ac HG antenë anti-ndërhyrje e vetme
Të tjerët 2x USB 2.0
1x USB 3.0
Pajisje 1x USB3.0
1x Ndërfaqe e integruar SATA
Slot kartelash 1x SDCARD tre-në-një
Specifikimet e softuerit
Funksioni i rrjetit KODI 16, Youtube, Netflix, Google Play, SKYPE, shfletuesin Google, Flash11 dhe HTML5, AirPlay dhe DLNA, TV Internet, IPTV dhe Radio Internet.
Të tjerët
I largët Kontrolli i largët infra të kuq 33-kyç
Furnizimi me energji elektrike Input: AC100-240V, 50 / 60Hz
Output: DC12V-2A
aksesorë Adapter elektrik, telekomandë infra të kuqe, kabllo HDMI, manual i përdorimit
Projektimi Caseështje metalike e zezë, ekran LED, ndërprerës Prekjeje
përmasat 226 180 * * 50MM

 

 

detajet e paketimit
 • Njësia Type: pjesë
 • Paketa Pesha: 2.0kg (4.41lb.)
 • Paketa Size: 35cm x 28cm x 12cm (13.78in x 11.02in x 4.72in)
reklamat

Vlerësime

Nuk ka komente ende.

Bëhu i pari që rishikon "Himedia Q10 Pro"

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.